Dzierżawa konia – Warszawa

Posiadanie własnego konia to marzenie niejednego dziecka, ale też osoby dorosłej. Niestety, mało kto może sobie pozwolić na taką inwestycję. Nawet nie z uwagi na ogromny koszt nabycia konia, ale też bardzo czasochłonne jego pielęgnowanie czy utrzymanie boksów. Na szczęście znaleźliśmy na to rozwiązanie, a jest nim dzierżawa konia pod Warszawą.

Ta opcja zyskuje w naszym kraju na popularności. Wzorem innych państw udostępniamy młodym adeptom jeździectwa konie, które nie stanowią ich własności, lecz są im przydzielane na czas treningów czy zawodów na wyłączność. Oczywiście szczegółowe ustalenia dotyczące dzierżawy konia są ustalane indywidualnie. Warunki zależą od wielu czynników, m.in. oczekiwań klientów czy budżetu, jakim dysponują. Poza tym, dzierżawa odbywa się na różnych zasadach, np. koń przebywa w naszej stajni lub w miejscu, którym dysponuje dzierżawca.


Na czym polega dzierżawa konia?

Dzierżawa konia odbywa się na bardzo przejrzystych zasadach, które są ujęte w umowie zaakceptowanej i podpisanej przez obydwie strony transakcji. Dlatego masz całkowitą pewność, że porozumienie będzie uczciwe, a Ty odniesiesz szereg korzyści. Przy tym dużo zaoszczędzisz, bo każdy wie, jak ogromne są koszty związane z nabyciem konia i jego utrzymaniem.

Dzierżawa konia oznacza dostęp i współodpowiedzialność za wybranego rumaka. W zależności od ustaleń z umowy wiąże się z udzielaniem wyłączności na korzystanie z konia podczas przejażdżek, treningów i zawodów, w lonży i pod siodłem. Wymaga też opieki nad zwierzęciem, czyszczenia boksu itd. oraz solidarnego ponoszenia kosztów za kowala czy weterynarza.

Dlaczego dzierżawa konia się opłaca?

Dzierżawa konia to coś znacznie więcej niż tylko okazjonalne jeżdżenie na różnych wierzchowcach. To poczucie odpowiedzialności za zwierzę, swoisty test przed zakupem własnego rumaka. Taka opcja jest szczególnie atrakcyjna dla dzieci. Często marzą o własnym koniu, ale nie zdają sobie sprawy z tego, ile czasu, troski, zaangażowania i wyrzeczeń wymaga posiadanie własnego zwierzęcia – i to takiego.

Warto dzierżawić konia – to opcja, którą zachwyci się każde dziecko i dorosły. Szczególnie, że zarówno nasze zwierzęta, jak i miejsce, w którym na co dzień przebywają są niezwykle piękne. Z Warszawy i okolicznych miejscowości dojedziesz do nas w kilkanaście minut, aby obcować z naturą i cieszyć się towarzystwem koni.

Masz pytania odnośnie do dzierżawy konia? Serdecznie zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy i pomożemy w wybraniu idealnego rumaka.